Rubriky
lyžování Rakousko

Hintertux – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakousko - Hintertux

Lyžařské středisko Hintertuxleží v Tyrolsku v Rakousku. Nachází se na konci lyžařského údolí Zillertal na ledovci Hintertux, díky čemuž je zde lyžování možné po celý rok. Leží v nadmořské výšce od 1500 m.n.m. do 3220 m.n.m. Středisko patří k nejlépe vybaveným lyžařským střediskům pro zimní lyžování v Alpách.

Ledovec Hintertux

Ve středisku je 86 kilometrů tratí v zimě, v létě nabízí 18 kilometrů tratí. Ty jsou rozděleny na 4 černé (16 kilometrů), 15 červených (47 kilometrů) a 9 modrých (23 kilometrů)  sjezdovek. Pro nejhorší případy při nedostatku sněhu na nižších tratích je ve středisku připraveno 240 sněhových děl. Nejoblíbenějším a zároveň vrcholným zážitkem je 12ti kilometrový sjezd z nejvyšší stanice lanovky na Gefrorene Wand ve výšce 3250 m.n.m. dolů do údolí s převýšením 1750 metrů.

Snowboardisty jistě potěší snowpark s možností halfpipe. V tomto funparku se jezdí i závod Světového poháru.

V samotném středisku Hintertux nejsou trasy pro běžkaře, avšak okolní střediska nabízí dost běžeckých stop všech obtížností.

Pro přepravu turistů je v provozu 10 kotevních vleků, 6 sedačkových lanovek a 5 kabinkových lanovek. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za hodinu přepravit až 35 000 osob.

Sáňkařská dráha dlouhá 3 km

Můžete také využít sáňkařské dráhy, která je dlouhá 3 kilometry a sáňkování je možné zejména v noci – trať je samozřejmě osvětlená.

Hintertux je středisko specializované na sportovní vyžití, čehož jsou znakem perfektně upravené sjezdovky. Aktivity po lyžování si proto užijete spíše v blízkých střediscích, která nabízí například možnosti k bruslení, upravené zimní chodníky pro pěší turistiku, najdete zde i tenisovou a squashovou halu, můžete si vyzkoušet paragliding, zahrát si curling nebo snowball.

Z oblasti zábavy nabízí údolí Zilertall noční kluby, divadlo, kino, restaurace, vinné sklepy, taneční haly, kavárny nebo diskotéky.

Z Prahy je toto známé středisko lyžování v Rakousku vzdáleno 533 kilometrů a z Brna je vzdáleno 596 kilometrů.

Další informace o lyžování

Lyžování v Alpách na webu incestovani.cz

Mapa ski areálu Hintertux v Rakousku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *