Rubriky
lyžování Francie

Flaine – francouzské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_17

Flaine je lyžařské středisko ve Francii nacházející se v Horním Savojsku. Leží v nadmořské výšce od 682m.n.m. do 2500 m.n.m. v oblasti známé jako „Grand Massif“. Spolu s Flaine tvoří Grand Massif další tři areály – Sixt, Morillon a Samoëns. Celkem je zde 132 sjezdovek dlouhých 235 kilometrů; z toho je 62 modrých sjezdovek (105 kilometrů), 54 červených (102 červených) a 16 černých (28 kilometrů). Díky tomu patří Flaine k jednomu z největších lyžařských středisek v Evropě.

Velké množství lanovek

K přepravě lyžařů je zde dohromady 78 lanovek, z toho 6 kabinkových lanovek, 30 dvou-sedačkových lanovek a 41 kotevních vleků. Ve středisku může být za hodinu přepraveno až 74 000 osob. Běžkařům je zde nabízeno 134 kilometrů běžeckých tratí. Pro snowboardisty jsou zde připraveny 3 snowparky, a pro začátečníky je zde několik lyžařských a snowboardových škol.

Vynikající podmínky pro freeride

Ti, kteří rádi využijí freeride jízdy si ve Flaine přijdou jistě na své. Sněhové podmínky ve Flaine patří k jedněm z nejlepších ve francouzských Alpách. Většina svahů je situována na severní stranu a v roce 1999 zde byla naměřena rekordní šestimetrová sněhová pokrývka.

Po lyžování na vás čeká spousta různých aktivit, můžete zkusit krytou horolezeckou stěnu, vyzkoušet si, jak se jede na psím spřežení, můžete si zasáňkovat, udělat výlet na sněžnicích, zajít do krytého bazénu, porozhlédnout se po okolí díky paraglidingu nebo helikoptéře, která s vámi i párkrát obkrouží vrchol Mont Blancu. Oblíbenou atrakcí je také ledová automobilová dráha a škola smyku.

Ve středisku platí skipas Grand Massif, který mají děti do pěti let zdarma. Skipas platí pro všechny lyžařské oblasti a skibusové spojení mezi středisky Flaine – Sixt – Morillon – Samoëns. Fotka se pro skipas nevyžaduje. Sezóna zde trvá od půlky prosince do konce dubna.

Vzdálenost tohoto střediska lyžování od Prahy je 1062 kilometrů a z Brna 1269 kilometrů. Do Flaine je však také možné dostat se letecky, a to letadlem z Prahy do Ženevy, která je od Flaine vzdálena jen 70 kilometrů.

Flaine on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Flaine —> počasí Flaine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *