Rubriky
lyžování Itálie

Cortina d’Ampezzo – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Cortina d'Ampezzo

Středisko Cortina d´Ampezzo se nachází v nádherném prostředí italských Dolomit a považuje se za jedno z nejdůležitějších a nejznámějších lyžařských středisek v Itálii. Lyžování v Itálii je fantastické. Středisko Cortina d´Ampezzo je dokonce i vyhledávaným místem pro filmaře. K nabídnutí tu jsou sjezdovky všech úrovní obtížností. Nalezneme zde výborné technické zázemí s velkým množstvím sedačkových i kabinových lanovek a nejen tím toto středisko slibuje svým návštěvníkům zaručený komfort.

Vybrat si můžete ze tří lyžařských areálů

K dispozici zde jsou tři lyžařské areály – Monte Cristallo, Sorapis a Tofana, na které platí jeden skipas. Sjezdovky jsou přístupné buď z Cortiny kabinovými (velkokapacitními) lanovkami nebo lze využít skibusy. Lyžování je tu dost na celý týden – celkem 120 km sjezdovek je zde rozeseto v několika areálech. Pro odvážlivce je určitě zdejším lákadlem Forcella Staunies, kde se právě ti odvážní spouští „volným pádem“ po černočerné trati k průsmyku Tre Croci. Naopak romantický výhled si užijete v průsmyku Passo Falzarego, odkud jezdí lanovka na vrchol Lagazuoi  (2.750 m), což je jedna z nejlepších vyhlídek v Dolomitech.

Přes 100 km sjezdových tratí

Lyžařské středisko Cortina d´Ampezzo nabízí celkem 55 km modrých sjezdovek, 50 km červených sjezdových tratí a 10 km černých. K přepravě tu slouží 5 kabinových lanovek, 24 sedačkových a 7 klasických.

Lyžování v Itálii a navíc lyžování ve středisku Cortina d´Ampezzo má velkou výhodu. Tou největší výhodou jsou zdejší terény všech šířek, sklonů a obtížností. Zároveň jsou zasazené do nejkrásnější přírody, jakou mohou italské Dolomity nabídnout. V nabídce jsou zde doslova hrůzu nahánějící černé sjezdovky, ale i mnoho středně náročných tratí i abnormálně pestrá paleta modrých sjezdovek, které se vinou do údolí Cortiny. Zdejší svahy jsou orientovány na všechny světové strany, což umožňuje celodenní lyžování se slunečními paprsky.

Dalším plusem jsou zaručeně dokonale upravované sjezdové tratě a také jsou přehledné značeny. Nachází se zde vynikající snowpark, kterému příznivci snowboardingu jistě neodolají. Bohužel nevýhodou je určitě vzájemná nepropojenost skiareálů (2 větších a 5 menších). Přesunout se do jiného areálu je možné pouze skibusem, byť výborně organizovaným. Cortina d´Ampezzo je zároveň pravidelným pořadatelem Světového poháru ( na sjezdovce Tofana). Dokonce bylo středisko Cortina d´Ampezzo dějištěm zimních olympijských her.

Lyžování od prosince do dubna

Zimní sezóna zde začíná v prosinci a končí koncem dubna. V tomto období je Vám zde zároveň plně k dispozici např. Ski school Dolomity Cortina, Cortina půjčovna lyží, Ski servis Man, Ski pro děti, Cortina ski centrum aj.
Dále je zde bohatá nabídka aktivit po lyžování. Např. plavecký bazén, bobové a sáňkařské dráhy, zimní stadion, sněžné skútry aj. Dojem na Vás určitě udělá zdejší všudypřítomná dýchající noblesa, kterou sem přinesli již první turisti, kterými byli na počátku 20. století angličtí šlechtici. Dodnes je Areál Cortina oblíbenou destinací celebrit.
Určitě neváhejte a kouzlo lyžování v Itálii a kouzlo tohoto střediska okuste na vlastní kůži.

Vzdálenost střediska Cortina d´Ampezzo od Prahy je 704 km a od Brna 689 km.

Cortina d’Ampezzo on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Cortina d’Ampezzo —> počasí Cortina d’Ampezzo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *