Rubriky
lyžování Itálie

Cervinia – italské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_16

Cervinia je lyžařské středisko ležící v západní části italských Alp. Sousedí a je i propojeno se švýcarským Zermattem, navíc je také propojeno se střediskem Valtournenche, nacházejícím se v údolí; všechna tři střediska jsou propojena sjezdovkami, jejichž celková délka je necelých 400 kilometrů v zimě a v létě 26 kilometrů.

57 sjezdovek, které jsou dlouhé 130 kilometrů

Samotná Cervinia má 57 sjezdovek dlouhých 130 kilometrů, z nichž 17 je modrých, 34 červených a 6 černých sjezdovek. Středisko je vhodné zejména pro pokročilé a zkušené lyžaře. Unikátní a oblíbený je zde hlavně 22 kilometrů dlouhý sjezd z Piccollo Cervino (Kleine Matterhorn – 3883m.n.m.) do Valtournenche na hranici se Švýcarskem, nebo 17 kilometrů dlouhý sjezd do švýcarského Zermattu.

Kotvy, kabinkové a sedačkové lanovky

K přepravě turistů slouží 11 kotvových vleků, 5 kabinkových lanovek a 12 dvou-sedačkových lanovek. Za hodinu se v tomto středisku lyžování přepraví až 40 500 osob.

Díky nadmořské výšce (většina areálu leží ve výšce nad 2500m.n.m.) je zde lyžování možné až do května. I tak jsou však připravena sněžná děla, která mohou uměle zasněžit až 28% sjezdovek.

Malou nevýhodou je chybějící noční lyžování. Pro běžkaře je zde připraveno 8 kilometrů běžeckých tratí, z toho 3 kilometry v Cervinii a 5 kilometrů ve Valtournenche. Snowboardisté si nemohou vynachválit snowpark „Indian park“, který je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro zkušené snowboardisty; je možnost si zakoupit speciální snowboard skipas.

Po lyžování můžete navštívit jednu z mnoha restaurací nebo barů, zaplavat si v krytém bazénu, vyzkoušet paragliding, vydat se na výlet na sněžnicích nebo na skútrech, a spoustu dalšího.

Na výběr je ze dvou skipasů – buď Cervinia, který platí pro celý areál Cervinia a po dva dny v rámci celého areálu Valle d’Aosta, nebo skipas Cervinia/Zermatt, který platí pro celý areál Cervinia a areál Zermatt.

I když je Cervinia světově proslulé lyžařské středisko v Itálii, ceny jsou zde přijatelnější, než v jen o „pár“ kilometrů vzdáleném švýcarském Zermattu.

Vzdálenost z Prahy je 1110 kilometrů, z Brna 1185 kilometrů.

Cervinia on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Cervinia —> počasí Cervinia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *