Bad Kleinkirchheim – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: DobréLyžování | Kategorie: lyžování Rakousko | Čtvrtek 4.Únor 2010 09:39

lyžování Rakousko - Bad Kleinkirchheim

Lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim leží v malebné oblasti rakouských Korutan v pohoří Nockberge. Leží v nadmořské výšce od 1350 m.n.m. do 2043 m.n.m. Toto středisko je známé také jako lázeňské centrum známé korutanskými welness a termálními koupelemi. Lyžování tak můžete skloubit s koupelemi v místních termálních lázních v St. Kathrein a Römerbad.

Závodní sjezdovka

Celkem je zde 103 kilometrů sjezdových tratí, které jsou rozděleny na 5 modrých sjezdovek (18 kilometrů), 22 červených (77 kilometrů) a 4 černé sjezdové tratě (8 kilometrů). Uměle zasněženo může být až 95 kilometrů všech sjezdovek.

Mezi červenými tratěmi se nachází i trať Světového poháru pojmenovaná po místním patriotovi Franzi Klammerovi. Na závodní trať K70, která je dlouhá 4,2 kilometry a převýšení je 920 metrů, vede 6ti místná kabinková lanovka až na vrchol Kaiserburgu (2055 m.n.m.).

Pro běžkaře je zde udržováno 54 kilometrů běžkařských tratí.

Snowpark tu není, jsou tu jen překážky

I když ve středisku nenajdete žádný snowpark, přesto se u lanovky Kaiserburg nachází několik speciálně vytvořených překážek právě pro milovníky snowboardu.

Celkem je zde 16 kotevních vleků, 6 sedačkových a 4 kabinkové lanovky. Všechny lanovky a vleky mohou za hodinu přepravit až 33 500 osob.

Hlavní sezóna zde začíná v polovině prosince a končí na začátku dubna.

Skipas pořídíte pro dospělého v hlavní sezóně na jeden den za 49 EUR, na šest dní pak za 254 EUR.

K dispozici mají lyžaři i dvě závodní tratě, trať s měřenou rychlostí, tratě s boulemi a carvingové tratě.

Po lyžování se můžete vydat kromě výše zmiňovaných termálních koupelí, i na odpočinkový výlet do národního parku Nockberge. Dále středisko nabízí již klasickou řadu polyžařských aktivit – po lyžování si můžete zajít do jedné z mnoha restaurací, hospůdek, trhů a dalších akcí pořádaných pro návštěvníky.

Z Prahy je středisko Bad Kleinkirchheim vzdáleno 560 kilometrů, z Brna pak 509 kilometrů.

Mapa areálu Bad Kleinkirchheim

badKleinkirchheim-skimap

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Bad Kleinkirchheim