Rubriky
lyžování Švýcarsko

Amden – švýcarské lyžařské středisko

lyžování Švýcarsko - Amden

Švýcarské lyžařské středisko Amden se nachází západně od Curychu, u jezera Wallensee v kantonu St. Gallen. Na alpské poměry je to poměrně malé středisko na úpatí švýcarských Alp, které má jen něco málo přes dvacet kilometrů sjezdovek. Díky snadné přístupnosti je vhodné pro všechny, kteří chtějí eliminovat starosti s cestou po zasněžených silnicích a díky vysokému počtu lehkých a středně těžkých sjezdovek je ideální pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře a rodiny s malými dětmi, kteří ale chtějí zažít „to opravdové Švýcarsko“.

lyžování ve Švýcarsku

Středisko především pro rodiny s dětmi

Jak už bylo řečeno, Amden nabízí něco přes dvacet kilometrů sjezdovek. Z toho je deset kilometrů modrých, sedm červených a tři černé, takže ani zkušení lyžaři zde nepřijdou úplně zkrátka. Na kopec (do nadmořské výšky patnáct set metrů) vás vyvezou dvě sedačkové lanovky a čtyři osobní vleky. Jeden s vleků je dokonce určen přímo těm nejmenším lyžařům, které zde samozřejmě také můžete svěřit do péče instruktorů lyžařské školy. Ze sjezdovek je navíc krásný výhled na jezero Wallensee. Zkušenější lyžaři také ocení blízkost většího areálu Flumserberg, kde na vás čeká patnáct lanovek a vleků a pětašedesát kilometrů sjezdovek všech obtížností, snowpark pro všechny příznivce snowboardingu a také možnost freeridu. Je tu také více restaurací přímo na svahu a více možností polyžařské zábavy.

Krásná horská vesnice, to je Amden

Vraťme se ale k Amdenu. Jde o typicky švýcarskou horskou vesnici, kde můžete obdivovat tradiční architekturu i ochutnávat místní speciality. Je velmi dobrou alternativou pro všechny, kteří chtějí Alpy, ale zároveň odmítají trávit dovolenou v „továrnách na lyžování“ s moderní megalomanskou architekturou a honit se po stovkách kilometrů sjezdovek. Středisko Amden je klidné, malebné a výhodně položené: po lyžování můžete strávit večer v obchodech nebo v jedné z mnoha vyhlášených kaváren v Curychu, který leží od Amdenu co by kamenem dohodil; autem tam dorazíte za necelou hodinu. Milovníci lázní zase mohou navštívit lázeňské město Bad Ragaz (půl hodiny jízdy autem). Samozřejmě můžete i sportovat. Můžete využít oblíbené sáňkařské dráhy, běžecké tratě, vydat se na horskou túru a pro milovníky bruslení je zde Eispark Sargans (ve městě Sargans, půl hodny jízdy autem z Amdenu), kde se na velkém kluzišti pořádají třeba i diskotéky na bruslích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *